Banner picture of Hawks players

Junior Summer Programme and Awards

  • Alex Giles and Willo St John Cox 001
Dear all,
 
We are 1 week away from our summer training programme starting, please see details below:
 
All training times remain as per the normal season, INCLUDING GK’s. 
The GK training will be led by Will Barlow who is currently in the U18 England Squad
We are aware of conflicts with County fixtures – if your child would still like to train please do sign them up via the Microsoft form and pay the pro rata amount. Any queries please get in touch.
All training sessions will be set up on teamo as per the normal season.
 
If you are planning on attending and haven’t signed your child up via the form, please see the link at the bottom of this page.
 
Finally, at the end of the season awards were given to the Player of the Year and Most improved for each age group from U12 – U16. Please see the winners below – if you are yet to collect your trophy it is ready and waiting in the pitch side classroom.
 
All U6 / U8 / U10 should have received a medal so again if you were not at the last session before Easter there is a medal in the classroom for your child!
 

U12 Boys

Most Improved Joshua Howard
Player of the season Gabriel Richmond

U12 Girls

Most Improved Saskia Wilkinson
Player of the Season Clara Phillips

U14 Boys

Most Improved Alex Giles
Player of the Season Willo St John Cox

U14 Girls

Most Improved Flora Miller
Player of the Season Lexie Steel

U16 Boys

Most Improved Jack Brown
Player of the Season Julian Laird

U16 Girls

Most Improved Lucille Heard
Player of the Season Trinity St John Cox
Young Leader of the Year Rosalind Aumonier
 
Congratulation to all the winners!
 
See you next week
 
Drew
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=1psWpRy2xUS79XR1D31bwbqDBBEE2ddIrWQhabGgcShUNVMxRTNWS0xCNDlBRllUV0VVUERJMUhRNC4u

 

Published:
More about our sponsors
Sponsorship packages available
How to Join Fantasy League
Image Gallery Icon

Recent Photo Galleries

Recent Match Results

19 May

Mixed A 2 - 2 Mighty Maximus Mixed

18 May

Mens A 5 - 1 Banbury Mens B
Mens C 2 - 7 Witney Mens B

17 May

Ladies A 7 - 1 Witney Witney A

16 May

Ladies D 4 - 2 Wallingford Ladies